Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 7618277



*

nr 761 8277


Ram

sent 1800-tal, ramens innermått: 58x70


Utrop:

800 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 maj 2012
kl 19:49:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/5 14:12:05 1      200 kr
27/5 07:54:41 2      150 kr
27/5 07:59:44 2      Vinnande bud
28/5 00:19:51 3      300 kr
28/5 00:20:16 3      400 kr
28/5 16:03:45 2      justering av budtak
28/5 16:27:04 2      justering av budtak
28/5 16:28:53 2      justering av budtak



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:19
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:53
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:33
  • 6506 Färglitografi
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:29




Ladda ner broschyr