KONST / Ramar / Ram 7618277
*
nr 761 8277
Ram
sent 1800-tal, ramens innermått: 58x70
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 maj 2012
kl 19:49:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 14:12:05
1
200 kr
27/5 07:54:41
2
150 kr
27/5 07:59:44
2
Vinnande bud
28/5 00:19:51
3
300 kr
28/5 00:20:16
3
400 kr
28/5 16:03:45
2
justering av budtak
28/5 16:27:04
2
justering av budtak
28/5 16:28:53
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:19
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:53
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:29
*
Ram
nr 761 8277
Ram
sent 1800-tal, ramens innermått: 58x70
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 maj 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/5 14:12:05 | 1 | 200 kr |
| 27/5 07:54:41 | 2 | 150 kr |
| 27/5 07:59:44 | 2 | Vinnande bud |
| 28/5 00:19:51 | 3 | 300 kr |
| 28/5 00:20:16 | 3 | 400 kr |
| 28/5 16:03:45 | 2 | justering av budtak |
| 28/5 16:27:04 | 2 | justering av budtak |
| 28/5 16:28:53 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:19
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:53 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:29




